Догляд за шкірою під час вагітності та на грудному вигодовуванні (ГВ)

догляд за шкірою під час вагітності і гв

Вагітність та грудне вигодовування – це особливий час ✨
Зміни відчуваються як ззовні, так і всередині💫
В цей час догляд за шкірою необхідний,  хоч дещо і змінюється.

Що саме, поговоримо далі🤗

 

Під дією активації роботи різних гормонів, а також сплеску гормональних реакцій можуть відбуватися різні ( навіть кардинальні ) зміни стану шкіри під час вагітності та на гв – може зникнути або навпаки з’явитися висипання/Акне, шкіра може стати жирнішою або зовсім сухою, часто змінюється чутливість шкіри, може зʼявитися пігментація та інше.

В такий час жінки часто переживають, щодо підбору косметики, щоб не нашкодити собі і малюку, і іноді або переходять на якісь «натуральні» засоби або взагалі відмовляються від догляду ;(
Так, існують деякі засоби/компоненти/процедури, які варто виключити на ці періоди (список буде приведений нижче), але в загальному плані – правильний якісний догляд потрібен всім! 

 

догляд за шкірою потрібен всім
догляд за шкірою потрібен всім!

 

Який обрати догляд?

м'який очисник від Medik8
м’який очисник від Medik8
делікатне очищення Needly
делікатне очищення Needly

 

 

 

 

*натискай на зображення,щоб переглянути засіб на сайті

 

 

 

 

 

Сам базовий догляд залишається – це очищення, зволоження, спф. Але важливо розуміти, що засоби слід підбирати під потреби шкіри і основні запит.

Для очищення краще обирати мʼякі миючі засоби. Якщо турбує надмірна жирність обирайте такі очисники, які будуть містити Ніацинамід – він буде регулювати себопродукцію, попереджати висипання та утримувати достатній рівень зволоження у шкірі.

Для кращого очищення , відлущення можна додати ензимні пудри, або засоби на основі молочної кислоти – це делікатна ексфоліація, яка буде ідеально підходити у цей період 💫
Принадність ферментних засобів полягає в тому, що їх часто отримують із рослин і фруктів. Вони діють шляхом простого розчинення зв’язків між мертвими клітинами шкіри, при цьому дозволяючи м’яко змити їх.

Вони не порушують природний рН-баланс вашої шкіри, а це означає, що вони рідко викликають подразнення або запалення шкіри. Під час вагітності та годування груддю це ідеально підходить для вашої чутливої шкіри✨

сироватка з молочною кислотою "The Ordinary"
сироватка з молочною кислотою “The Ordinary”
Dr.Ceuracle ензимна пудра
Dr.Ceuracle ензимна пудра
Ензимна пудра Needly
Ензимна пудра Needly

 

 

 

 

 

 

 

 

Важливо ❗️
Через те, що організм під час вагітності та ГВ, під дією різних гормональних перебудов зазнає змін, може статися так, що ті засоби, які Ви використовували раніше можуть сприйматися шкірою інакше – викликати реакції, печіння/почервоніння, або відчуватися інакше на шкірі.
Розумно уникати непотрібних хімічних речовин або ароматизаторів у косметичних продуктах: засобах для очищення, зволожувачах – тоніках, сироватках та кремах. Але ця реакція абсолютно нормальна, просто памʼятайте, що Ваша шкіра стає більш чутливою! Теж саме може відбуватися під час деяких давно знайомих процедур у кабінеті косметолога.

 

Про Зволоження

* не забувайте пити воду!

 

Зневоднення – це важкий стан як для шкіри так і для всього організму, але якщо Ви не дуже любите пити воду, під час вагітності/Гв ця ситуація може загострюватися. Пам’ятайте, що ваша дитина отримує все, що ви вносите у (і на) ваше тіло, тому залишайтеся зволоженими, вживаючи якомога більше води!
Я знаю, що для деяких може бути важко пити воду, тому спробуйте вибрати водянисту їжу, щоб допомогти вам підтримувати рівень гідратації.

 

 

 

Зневоднення шкіри – це проблема не лише сухого типу шкіри, але і часта проблема для жирного типу. Така доволі поширена оманлива думка, що жирній шкірі вистачає зволоження ітак. Але ні! Етап зволоження – має два пункти : 

 1. Вода – з тонерів, сироваток, есенцій
2. Ліпіди – з кремів, лосьйонів, емульсій

 

Якщо ваша шкіра зневоднена, це може призвести до нерівної текстури шкіри, схильної до висипань. Через це починають бути більш помітнішими пори, зʼявляється тьмяність та тусклість обличчя. Тому не забувайте про двохетапне зволоження шкіри і про вашу денну норму води 💦

 

До речі, про воду є окрема стаття на нашому сайті : стаття “Вода і Шкіра”

Окрім зволоження шкіри обличчя, Вам буде корисно використовувати креми, баттери та лосьйони для шкіри тіла. Зневоднення організму напряму впливає на стан шкіри всього організму – можуть зʼявлятися розтяжки, сухість, лущення. Щоб попередити це, обирайте засоби , креми , що містять такі компоненти: 

зволожуйте шкіру!

   Натуральні олії: Мигдальна олія, оливкова олія, жожоба, кокосова олія – ці компоненти мають зволожуючі властивості та допомагають зберегти вологу в шкірі.

  Ши-масло: Воно багате вітамінами та жирними кислотами, які допомагають заспокоїти та зволожити шкіру.

   Алое вера: Має протизапальні та заспокійливі властивості, допомагає підтримувати здоров’я шкіри.

   Вітаміни: Вітамін Е та C можуть бути корисними для здоров’я шкіри, допомагаючи в боротьбі з оксидативним стресом та зміцнюючи колагенові волокна.

   Гіалуронова кислота: Вона забезпечує інтенсивне зволоження та може покращити еластичність шкіри.

   Екстракти рослин: Наприклад, екстракт розмарину, алое вера, огірка та інших рослин можуть мати заспокійливий та зволожуючий ефект на шкіру.

Варіанти чудових зволожувачів для тіла є на нашому сайті – переходь за посиланням!

Використовуйте пом’якшувальний зволожуючий крем – емолент, щоб додатково допомогти запобігти сухій, подразненій шкірі.

spf на фізичних фільтрах
spf на фізичних фільтрах Dr.Ceuracle

 

Який Сонцезахист обрати?

Шкіра вагітних більш чутлива до ультрафіолетового випромінювання. Тому щоденне (незалежно від погоди) застосування сонцезахисного крему – є обов’язковим! Краще віддавати перевагу сонцезахисту на фізичних фільтрах ніж на хімічних, по таким причинам:

   Менша ймовірність абсорбції шкірою: Фізичні фільтри не проникають вглиб шкіри, або роблять це у невеликій мірі. Це означає, що їхнє використання менш ймовірно призведе до поглиблення шкірних шарів.

   Менша ймовірність алергічних реакцій: Фізичні фільтри майже ніколи не викликають алергічні реакції, оскільки вони не взаємодіють з хімічними компонентами шкіри.

 

 

•   Безпека для дитини: При використанні сонцезахисних засобів на фізичних фільтрах, мінеральні компоненти не потрапляють до організму через шкіру, тому їх використання вагітними та годуючими жінками вважається безпечним.

   Ефективність проти широкого спектра УФ-променів: Фізичні фільтри надійно захищають від УФ-променів UVA та UVB.

   Менша токсичність: Оксид цинку та діоксид титану вважаються безпечними для здоров’я жінки і дитини та навколишнього середовища.

 

 

 

Які компоненти заборонені під час вагітності і  не рекомендовані при ГВ :

❌ Ретиноїди (косметичні і аптечні) ( і при гв)
❌ Гідрохінон
❌ Саліцилова кислота (вище 2%)
❌ АНА-кислоти ( вище 10%)
❌ Аскорбінова кислота ( вище 15%)
❌ Бензоїлу пероксид ( більше 5%)
❌ Арбутин
❌ Салонні пілінги (при гв з обережністю)
❌ Гаджети з мікротоками
❌ Інʼєкційні процедури косметології ( при гв індивідуально)

Що стосується ін’єкційних методів косметології, поки що немає достовірних даних про те, як вони можуть вплинути на дитину під час вагітності і на грудному вигодовуванні. Тому найкраще проявити обережність і уникати цих методів лікування.

 

 

Про Харчування

Залишатися здоровим і мати чудову шкіру не обмежується лише тим, що ви наносите на своє тіло, а й тим, що ви кладете в нього.

 

 

Тому зберігайте свій раціон якомога здоровішим, збалансованим та різноманітним – повний зелені, різних фруктів і овочів, а також продуктів з високим вмістом білка.

 

Якщо у вас є проблеми ШКТ або ви постійно хворієте на невеликі застуди та вірусні інфекції, подумайте про додаткові вітамінні дієтичні добавки, які можуть підбадьорити організм, звісно, після перевірки дефіцитів та консультації з Вашим лікарем.

 

 

 

 

Що з додаткового догляду за шкірою обличчя буде корисно? 

Все інше, чого немає в списку наведеному вище )
А також всі різні методи для розслаблення та покращення Вашого настрою і самопочуття;)
Гуаша, роллер-масажер, маски, патчі ) це прекрасний час – то насолоджуйтесь ним ❤️

Важливо пам’ятати, що під час вагітності та під час годування, є низка змін, перебудов, що можуть викликати деякі проблеми зі шкірою, але вони є лише тимчасовими. 

Що точно не варто робити – то це відкладати турботу про себе і відмовлятися від догляду за собою в ці прекрасні періоди.Натомість використовуйте безпечні інгредієнти для догляду за шкірою.

На щастя, є більше засобів по догляду за шкірою, якими можна безпечно користуватися, ніж тих, яких варто уникати.

 

 

 

Тільки не забувайте піклуватися про себе і звертатися по допомогу у цей час 💫

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З любовʼю, VOBEAUTY ❤️

 

 

 

 

Переходьте на наш Instagram з косметикоюInstagram Блог та Facebook, щоб слідкувати за оновленнями!