Майже кожен з нас влітку зустрічається з питанням: “Який крем від сонця обрати?”.
При будь якому виборі обовязково звертайте увагу на склад, а при порівнянні крему для захисту від сонця Ви точно побачите абревіатуру SPF.
Що ж це таке SPF, або як ще часто пишуть СПФ?
Правильно саме SPF, бо це скорочення від англійської Sun Protection Factor. Цей фактор вказує, наскільки добре крем захистить вашу шкіру від сонячних променів. Щоб зрозуміти, яке значення SPF вам потрібно вибрати, слід враховувати фототип вашої шкіри та час, який ви можете провести на сонці, перш ніж шкіра починає червоніти.
Загалом, фототипів є шість, і на сайтах можна зустріти їх описи. Однак, щоб спростити розуміння, я пропоную фототипи класифікувати за часом, який можна провести на сонці. Наприклад, якщо ви маєте дуже світлу шкіру і на прямому сонці можете перебувати 5-10 хвилин, то вам потрібен крем з високим SPF.
При виборі крему з SPF важливо також використовувати формулу: безпечний час на сонці помножений на коефіцієнт, який зазначений на баночці з кремом. Наприклад, якщо ваш безпечний час на сонці 5-10 хвилин, а крем має SPF 20, то ви зможете захистити свою шкіру приблизно на 2 години. Важливо пам’ятати, що креми з SPF не підсумовуються, тому якщо нанесли крем із SPF 20, а потім наприклад пудру із SPF 15, то працює тільки засіб з вищим коефіцієнтом.
Зверніть увагу, що кожна шкіра унікальна, тому якщо ви маєте будь-які сумніви або питання щодо догляду за шкірою, я рекомендую звернутися до косметолога для консультації. Ви завжди можете отримати персоналізовані рекомендації та підбір засобів, що найкраще підходять для вашої шкіри. Не соромтеся звернутися до фахівця, щоб зробити правильний вибір для вашої краси та здоров’я.
Як наносити SPF? Правильне нанесення крему з SPF також має велике значення.
Крем потрібно наносити перед виходом на вулицю.
Спочатку крем для обличчя, а потім сонцезахисний – а не навпаки.
Багато людей можуть не знати, що крем для захисту від сонця діє лише під час контакту з сонячними променями. Якщо ви провели певну кількість часу на сонці, а потім перебували в приміщенні, крем все ще діє на вашій шкірі тільки протягом часу, який ви провели на сонці. Це пояснюється тим, що молекули кремів з хімічним фільтром, що входять до складу, “включаються” тільки під впливом сонячних променів.
Нагадуємо, що після контакту з водою, крем для захисту від сонця потрібно наносити заново, оскільки вода може змити крем з вашої шкіри.
Для повноцінного захисту використовуйте 5-7 мл крему для обличчя та шиї та до 15-25 мл для тіла, залежно від його розміру. Якщо ви плануєте перебування на сонці 4-6 годин, то флакон крему на 100 мл буде достатньо на 1-2 дні пляжного відпочинку.
Не забувайте, що нанесення достатньої кількості крему на шкіру є важливим для отримання максимального захисту від сонця. Необхідно наносити крем з SPF на шкіру щонайменше раз на 2 години, особливо після купання, пітливості або витирання рушником. Дотримання цих порад допоможе забезпечити вам належний рівень захисту від шкідливих впливів сонячних променів.
Різновиди SPF кремів: як вони працюють?
Сонцезахисні засоби містять фільтри, які захищають шкіру від шкідливого впливу сонячних променів. У залежності від механізму захисту вони можуть бути поділені на дві категорії: хімічні та фізичні.
Хімічні фільтри, такі як органічні фільтри, поглинають сонячні промені, фільтруючи їх енергію та зменшуючи їх вплив на шкіру. Ці фільтри іноді називають “пастками”, оскільки вони зберігають у своїх молекулах ультрафіолетове випромінювання та перетворюють його в безпечний для шкіри вид енергії. Таким є легкий сонцезахисний крем Needly Vegan Mild Moisture Sun SPF 50+ PA++++ з інтенсивною зволожуючою формулою на основі рослинного сквалану який забезпечує ефективний захист від небажаної пігментації та фотостаріння, не відчувається на шкірі та є чудовою базою під макіяж.
Фізичні фільтри, зокрема діоксид титану та оксид цинку, відбивають сонячні промені від шкіри. Їхні дрібні частинки, які розподіляються на поверхні шкіри, відбивають та розсіюють сонячні промені, що зменшує їх вплив на шкіру. Оскільки ці фільтри не поглинають сонячні промені, вони часто використовуються для захисту від широкого спектру ультрафіолетового випромінювання. Ви можете обрати наприклад Dr.Ceuracle сонцезахисний лосьйон 5-альфа контроль SPF 50+ який забезпечує надійний захист від шкідливого впливу UVA і UVB променів, завдяки фізичним фільтрам, що діють на поверхні шкіри.
Деякі сонцезахисні засоби містять змішані фільтри, які комбінують в собі як хімічний, так і фізичний захист. Це забезпечує подвійний захист від сонячних променів та забезпечує ефективний захист від ультрафіолетового випромінювання.
Як правильно вибрати косметику з SPF?
Для захисту шкіри від шкідливого впливу сонця і запобігання раннього старіння шкіри, важливо використовувати косметику з SPF. Якщо ви живете в місті і здебільшого перебуваєте в приміщеннях, достатньо обрати засіб з коефіцієнтом SPF 15-20. Цього вистачить, щоб захистити шкіру від ультрафіолетового випромінювання під час проходження від дому до офісу та під час повернення ввечері. Багато косметичних брендів пропонують тональні креми з SPF, що дозволяє захистити шкіру і одночасно мати рівну та доглянуту шкіру обличчя.
Однак, якщо ви плануєте відпочивати на пляжі, обов’язково скористайтеся сонцезахисним кремом з високим SPF, який наносять перед виходом на вулицю та після кожного змивання водою. Важливо також пам’ятати про те, що засмага викликає раннє старіння шкіри, тому варто бути обережними. У наступній статті ми розповімо про те, як запобігти швидкому старінню шкіри від сонця.
Не забудьте вибрати найкращий захисний крем для своєї шкіри на нашому сайті за найкращою ціною! Ми підібрали оригінальні професійні SPF креми для оптимального догляду та гарантуємо їх якість та ефективність. Завітайте на сторінку з кремами для захисту від сонця та знайдіть ідеальний продукт саме для вас.
Історія розвитку сонцезахисних кремів: від жасминової олії до Glestcher Creme.
Ще давні греки та китайці багато тисяч років тому використовували олії для захисту від сонця. Оливкова олія була поширена серед греків, тоді як китайці використовували жасминові та люпинові олії. Але ці засоби не надавали повноцінного захисту від сонячних променів.
В ХХ столітті, у 1930-х роках, з’явилися перші комерційні сонцезахисні креми, які містили фільтри, що поглинали сонячні промені. Тоді ж був винайдений і перший органічний фільтр – PABA.
У 1944 році з’явився перший сонцезахисний крем для військових, який захищав шкіру фізично, зменшуючи проникнення сонячних променів.
А вже у 1946 році з’явився крем, який можна назвати сучасним – Glestcher Creme. Цей крем містив у своєму складі хімічні та фізичні фільтри, що надавали ефективний захист від ультрафіолетових променів.
Сьогодні сонцезахисні засоби мають різні форми та фактори захисту від сонця. Вони допомагають запобігти шкоді, яку сонце може завдати шкірі, тому важливо обрати відповідний крем залежно від типу шкіри та місця перебування.
Вам сподобалась ця стаття? Поділіться нею зі своїми друзями через соціальні мережі!